ОПЕРАЦІЇ З МЕТАЛОБРУХТОМ - ПІД КОНТРОЛЕМ ДЕРЖАВИ

metalobryht

Відносини, що  виникають у процесі здійснення  операцій з металобрухтом, регулює Закон України « Про металобрухт ». Відповідно  до нього, металобрухт – це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові  метали чи їх сплави.

Відповідно до чинного законодавства, за порушення порядку здійснення  операцій з металобрухтом існує як адміністративна, так  і кримінальна  відповідальність. Схоже, що значна більшість власників приймальних пунктів металобрухту, розташованих у Сумській області, нехтують вимогами законодавства, або діють нелегально, що повинно б зацікавити  правоохоронні  органи та державні  фіскальні служби.

Законом України « Про метрологію та метрологічну діяльність» здійснюється  державне регулювання стосовно  вимірювань, одиниць вимірювань та засобів  вимірювальної техніки з метою забезпечення  єдності вимірювань та простежуваності у законодавчо регульованій сфері метрології. Яким же чином виконуються  вимірювання маси металобрухту під час здійснення такого виду  діяльності, як торгівельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем ( споживачем) і продавцем ( постачальником, виробником, виконавцем )? Також чинним законодавством вимагається наявність дозиметричних приладів для контролю радіоактивного забруднення металобрухту. Враховуючи те, що власники приймальних пунктів, підприємств – переробників брухту чорних і кольорових металів не забезпечені у повному обсязі засобами вимірювальної техніки, використовують у своїй діяльності не повірені або несправні  прилади, не бажають працювати  на прозорій  основі, враховують неправомірну інформацію посередницьких структур щодо необов’язковості повірки законодавчо регульованих приладів, підтверджує лише  те, що  дані вимірювання  не забезпечують достовірних результатів. Метрологічні характеристики приладів повинні відповідати встановленим вимогам. І саме під час проведення  повірки цих приладів, використовуючи відповідне еталонне обладнання, визначається їх відповідність вимогам нормативних документів, робиться висновок щодо їх придатності до використання в сферах законодавчо регульованої метрології.

Пропонуємо суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність у законодавчо регульованій сфері, все ж таки вирішити питання своєчасної повірки засобів вимірювальної техніки з метою забезпечення достовірних результатів вимірювань та правомірності їх використання.

            Споживачі послуг повинні бути впевнені у тому ,що приймальними пунктами металобрухту експлуатуються тільки ті прилади, які за своїми типами, діапазонами вимірювань, класами точності відповідають діючим стандартам, нормам і правилам. Кожен споживач має право отримати інформацію стосовно своєчасної повірки приладів, на яких виконуються зважування та контролюється рівень радіоактивного забруднення.

            При зверненні заявників з питань повірки приладів до ДП «Сумистандартметрологія»,  необхідно у листі зазначити повну назву підприємства, код ЄДРПОУ, юридичну адресу та адресу місця експлуатації приладів, а також їх типи і кількість. Зручним для Вас способом, Ви отримаєте типовий договір (у разі першого звернення ), рахунок для сплати, консультацію з питань оформлення графіку проведення періодичної повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки з метою його подальшого затвердження. Повірка ваг здійснюється за допомогою еталонів, які доставляються до місця експлуатації, а повірка дозиметричної апаратури – на стаціонарній еталонній установці ДП «Сумистандартметрологія».

            Запрошуємо Вас до співробітництва  на прозорій основі!  Консультації можна отримати за телефоном 33-40-76 (ваги), 33-50-23 (дозиметри-рентгенометри).