ЕТАЛОННА УСТАНОВКА ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОЇ ПЕРЕВІРКИ МЕДИЧНИХ ПІКФЛОУМЕТРІВ

etalon

ЕТАЛОННА УСТАНОВКА ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОЇ
ПЕРЕВІРКИ
МЕДИЧНИХ ПІКФЛОУМЕТРІВ

Загальновідомо, що пандемія коронавірусу створила певні виклики і для діагностування цього захворювання як на стадії визначення її збудника, так і на стадії діагностування наслідків захворювання, насамперед впливу захворювання на дихальну систему людини.

            Діагностування стану дихальної системи пацієнтів здійснюється як за допомогою сучасних комп’ютерних томографів, так і методом експрес-аналізу за допомогою простих приладів – пікфлоуметрів, які вимірюють один з основних параметрів дихальної системи пацієнтів – пікову швидкість видиху.

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 26.01.2018 року № 148 встановило «Примірний табель матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу», куди включені і пікфлоуметри.

Для забезпечення впевненості лікарів медичних закладів первинной ланки потрібно підтверджувати метрологічні характеристик медичного обладнання з функціями вимірювання, до яких відносяться і пікфлоуметри.           

Фахівцями ДП «Сумистандартметрологія» виготовлена та випробувана проста еталонна установка для визначення метрологічних характеристик пікфлоуметрів на базі добре вивченого ЗВТ витрати повітря – ротаметру.

Запрошуємо медичні заклади регіону надавати ці прилади на метрологічну перевірку для підтвердження їх точносних характеристик.

Тел. (0542) 33-44-00 Сушко Валентин Вікторович