МОМЕНТНІ КЛЮЧІ. ЦЕ – АКТУАЛЬНО.

ustkey2022

Підприємствами машинобудування, станціями технічного обслуговування колісних транспортних засобів, вагонними та локомотивними депо, а також іншими промисловими підприємствами України широко застосовуються у своїй діяльності моментні (динамометричні) ключі. Це засоби вимірювальної техніки, які використовуються для затягування різьбових з'єднань із точно заданим крутним моментом сили.

Вимірювання крутного моменту сили при затягуванні різьбових з’єднань критичним чином впливає на надійність та безпечність експлуатації таких видів обладнання, як колісні транспортні засоби, літальні апарати, рухомий склад залізниць, насосне, компресорне, холодильне обладнання тощо.

Тому актуальними на сьогоднішній день залишаються питання метрологічного забезпечення вимірювання і відтворення крутного моменту, в тому числі контроль метрологічних характеристик шкальних та граничних моментних ключів.

З метою надання послуг з контролю метрологічних характеристик цих приладів, в ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» введено в експлуатацію еталонну установку для повірки моментних ключів УПМК-2000 з діапазоном вимірювань від 20 Н·м до 2000 Н·м. Установка пройшла процедуру калібрування в науковому метрологічному інституті ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», що підтверджується наявним сертифікатом калібрування.

Метрологічні характеристики приладів повинні відповідати встановленим вимогам. І саме під час проведення процедури контролю їх метрологічних характеристик з використанням еталонного обладнання, робиться висновок щодо їх відповідності. Саме ця процедура і буде надавати гарантію довіри до отриманих результатів вимірювання.

Пропонуємо субꞌєктам господарювання, які ремонтують, експлуатують відповідне обладнання, надавати моментні ключи до нашого підприємства для періодичного підтвердження їх метрологічних характеристик.

Консультації за телефонами 33-40-76, 33-33-52, 33-50-59.

Відповідальна особа – Начальник відділу повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових ЗВТ ПАВЛЕНКО Ірина Олександрівна.