ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ МЕТРОЛОГІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

 

metrl2023

  

23 травня 2023 року в ДП “Сумистандартметрологія” відбулося чергове засідання Ради метрологів Сумської області після річної перерви.

Воно відбувалося в змішаному режимі (офф-лайн + он-лайн).

На вебінарі булиозвучені зміни в керівництві центрального органу виконавчої влади України в галузі метрології (Мінекономіки).

Окрема увага була приділена факту скасування Постанови Кабміну України №412 щодо призупинення повірки законодавчо регульованих ЗВТ. Періодична повірка ЗВТ відновлюється на територіях, які не знаходяться в окупації та на яких не відбуваються бойові дії.

Проінформовано про проблему забезпечення метрологічної простежуваності вимірювань з причини відсутності визнання деяких національних еталонів України.

Доведена до відома членів Ради основні особливості функціонування метрологічного нагляду в умовах воєнного стану.

Особливий інтерес членів Ради викликала доповідь про особливості метрологічного забезпечення фармацевтичного виробництва.

Членам Ради буладоведена інформація щодо закриття МОН України спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка».

Голова Ради ознайомив членів Ради з методами конкурентної боротьби, які застосовують приватні повірочні лабораторії.

Членам Ради були представлені нові еталони ДП «Сумистандартметрологія» - еталони для повірки колонок скрапленого газу, моментних ключів, кранових ваг, віброметрів на місці експлуатації, прилад для контролю параметрів медичних апаратів ШВЛ та концентраторів кисню.

Було обрано нових членів Ради, представників галузі фармацевтичної промисловості та машинобудування.

Голова Ради також привітав членів Ради із Всесвітнім днем метрології та зачитав звернення з цього приводу директорів BIPM та BIML.

Учасники вебінару (14 членів Ради) уважно вислухали доведену інформацію, задавали питання та провелиголосування за порядком денним.