Протокол №2 засідання Ради метрологів

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова Ради метрологів

__________________В.М.Одноралов

„____”________________2016 р.

ПРОТОКОЛ № 2

засідання Ради метрологів Сумської області

м. Суми                                                                        20 травня 2016 року

У засіданні брали участь:

Члени Ради: Білоус Василь Йосипович – інженер з метрології 1 категорії ДП «Сумистандартметрологія», Влезько Віталій Володимирович – директор ТОВ ДП «Укртехнагляд», Галат Сергій Веніаминович – головний метролог – начальник відділу метрології та вимірювальної техніки ПАТ «СМНВО», Голубченко Дмитро Андрійович – начальник управління контролю та організації обліку газу ПАТ «Сумигаз», Івченко Олександр Володимирович – доцент кафедри ТМВІ СумДУ, к.т.н., Колотвін Андрій Анатолійович – начальник метрологічної лабораторії ПАТ «Сумихімпром», Кузнецова Віталіна Василівна – інженер з метрології 1 категорії ДУ Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби, Мірошниченко Олександр Михайлович – начальник відділу ДП «Сумистандартметрологія», Мішукова Ірина Сергіївна – обласний метролог управління охорони здоров’я Сумської ОДА, Мороз Микола Іванович – заступник начальника випробувальної лабораторії Сумського ЕТЦ, Одноралов Володимир Миколайович – заст. генерального директора ДП «Сумистандартметрологія» з метрології, стандартизації та наукової діяльності, к.т.н., Піталенко Володимир Володимирович – начальник головної випробувальної лабораторії в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», Редько Олександр Григорович – начальник Шосткінського відділення ДП «Сумистандартметрологія», Самсоненко Олена Володимирівна – інженер ДП «Сумистандартметрологія», Святишенко Олександр Олегович – директор ЧП «Прометей».

Присутні: 15 членів Ради з 24.

Запрошені:

Дейнека Андрій Олександрович – начальник метрологічної служби ПАТ «Сумиобленерго», Комаров Володимир Семенович – головний метролог ДержНДІ ХП, Мякотний Євген Всеволодович - головний метролог ДП «Конотопський завод АВІАКОН».

Порядок денний:

1. Звіт про виконання рішень попереднього засідання.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

2. Обговорення змін і доповнень та прийняття Положення про Раду метрологів.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

3. Внесення змін до складу Ради метрологів.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

4. Прийняття нових членів Ради метрологів.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

5. Обговорення плану роботи Ради на друге півріччя 2016 року.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

6. Послання директора МБМВ М.Мілтона до Всесвітнього дня метрології.

Доповідач: Голова Ради Одноралов В.М.

7. Дискусії.

1. Доповідач Одноралов В.М. проінформував, що стосовно проведення інформаційно-просвітницької роботи на підприємства та організаціях з метою роз’яснення суті та напрямків реформування системи технічного регулювання та метрології у зв’язку із асоціацією України з Євросоюзом за період з першого засідання Ради зроблено:

- створена веб-сторінка Ради на офіційному сайті ДП «Сумистандартметрологія» в розділі «Метрологія»;

- проведені семінари стосовно нового законодавства в сфері метрології на базі Конотопського та Шосткінського відділень ДП «Сумистандартметрологія»;

- в газеті «Ярмарок « від 21.04.2016 року надрукована стаття В. Одноралова «Стандарти не відмінено». Викладений повний текст статті на офіційному сайті ДП «Сумистандартметрологія» в розділі «Публікації»

- зроблений переклад звернення директора Міжнародного бюро мір та ваг Мартина Мілтона до Всесвітнього дня метрології та викладено на офіційному сайті ДП «Сумистандартметрологі я в розділі «Публікації».

Щодо активізації робіт з підготовки до акредитації калібрувальних лабораторій виступив член Ради Галат С.В.

Він проінформував членів Ради про стан справ у підготовці та про труднощі із фінансуванням цих робіт, пов язаних із скрутним фінансовим становищем підприємства.

Голова Ради Одноралов В.М. проінформував членів Ради про стан справ у ДП «Сумистандартметрологія». Наприкінці травня запланована відправка комплекту документів на експертизу до НААУ. Готові Положення про КЛ, паспорт КЛ на етапі закінчення. Система управління якістю буде запропонована інтегральна (повірка + калібрування ЗВТ). Розроблена методика проведення міжлабораторних порівнянь результатів калібрування ЗВТ на намічений план реалізації цього заходу.

2. Доповідач Одноралов В.М. проінформував, що текст Положення про Раду метрологів пройшов редакційну правку з боку члена Ради Івченко О.В та були надані зауваження члена Ради Святишенко О.О. Було запропоновано прийняти ці зміни та доповнення та проголосувати за прийняття Положення в цілому.

ГОЛОСУВАЛИ : ЗА «одноголосно».

         3. Доповідач Одноралов В.М. проінформував про зміну місця роботи члена Ради Бевзенко Ю.Н. та запропонував внести зміни до складу Ради згідно пропозиції керівництва ПАТ «Сумиобленерго»

Було запропоновано обрати членом Ради метрологів Дейнеку Андрія Олександровича – нового начальника метрологічної служби ПАТ «Сумиобленерго.

ГОЛОСУВАЛИ: ЗА «одноголосно».

4. Доповідач Одноралов В.М. проінформував, що згідно пропозиції члена Ради Галата С.В. до складу Ради було запрошено представників підприємств Укроборонпрому України. Були направлені листи керівництву таких підприємств та одержані позитивні рішення.

Було запропоновано обрати членами Ради метрологів Комарова Володимира Семеновича – головного метролога ДержНДІ ХП та Мякотного Євгена Всеволодовича - головного метролога ДП «Конотопський завод АВІАКОН».

ГОЛОСУВАЛИ: ЗА «одноголосно».

5. Доповідач Одноралов В.М. проінформував про напрямки розвитку еталонної бази ДП «Сумистандартметрологія» в 2016 році.

6. Доповідач Одноралов В.М. привітав присутніх із професійним святом – Всесвітнім днем метрології, озвучив та прокоментував послання директора Міжнародного бюро мір та ваг Мартина Мілтона до цього свята.

          7. В дискусіях виступили член Ради Колотвін А.А. з пропозицією встановити конкретні дати проведення нарад та член Ради Галат С.В. з питанням щодо застосування концепції невизначеності вимірювань при допусковому контролю продукції на підприємстві.

          Голова Ради надав відповіді на ці питання та звернувся до членів Ради з проханням активніше надавати пропозиції до плану роботи Ради на друге півріччя 2016 року.

          Було запропоновано наступне засідання Ради метрологів провести 10 жовтня 2016 року.

          Членам Ради метрологів були вручені членські квитки.

Голова Ради метрологів                                     В.М.Одноралов

Секретар Ради метрологів                                 О.В.Самсоненко