ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ У ПРОЕКТАХ ДОКУМЕНТІВ

news1

Антикорупційні уповноважені мають візувати найважливіші документи на підприємствах, у яких вони працюють (наприклад, накази керівника підприємства).  Це необхідно для того, щоби запобігати корупційним ризикам та практикам, які можуть виникнути під час застосування положень цих документів в дію. Функція візування документів  уповноваженими з антикорупційної діяльності  зазначена  у підпункті 12 пункту 2 розділу ІІ Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.05.2021 № 277/21, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2021 р. за № 914/36536.

    Методична настанова від НАЗК « Візування антикорупційним уповноваженим проектів актів організації публічного сектору»допомагає легше і швидше виявити корупційні фактори в документах, які уповноваженим з антикорупційної діяльності  надаються для візування. Зокрема, у виданні є конкретні приклади та алгоритм, який стосується візування акту.

Ця настанова є значною допомогою у роботі уповноважених та буде  корисною всім доброчесним працівникам підприємства, які прагнуть уникнути корупційних ризиків у діяльності підприємства  ще на етапі підготовки проекту локального документу підприємств, а також тім, які намагаються сперечатись  з вимогою антикорупційного законодавства щодо  візування уповноваженим  з антикорупційної діяльності  організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового акту підприємства:

 Ознайомитись з Методичною настановою НАЗК можна тут

УВАГА! СУБЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ! Нове в декларуванні

З 01 грудня 2021 року набрали чинності нормативно-правові документі

Національного агентства з питань запобігання корупції ( далі - НАЗК), а саме:

  • Наказ від 23.07.2021 № 449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації держави або місцевого самоврядування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 987/36609;

  • Наказ від 23.07.2021 № 459/21 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 988/36610;

  • Наказ від 23.07.2021 № 451/21 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунку в установі банку- нерезидента», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 989/36611;

Вказаними нормативними документами оновлено форму декларації, затверджено Порядок заповнення декларації, оновлено Порядок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та оновлений Порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.

Ознайомитись із змінами можна, якщо перейти за посиланням:

До старту подання декларацій за 2021 рік залишається 30 днів!

НАЗК спростило порядок подання декларацій та продовжує процес модернізації Реєстру декларацій, яким не лише змінюється форма декларації, але й частково автоматизується її заповнення.

НАЗК розуміє, що можливі технічні помилки при заповнені декларації і нагадує, що: якщо під час заповнення декларації ви виявите технічні проблеми, які не стосуються грошових виражень — будь ласка, зверніться до НАЗК за телефоном контакт-центру НАЗК –  +38 (044) 200–06–94

Суб’єктам декларування ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» з усіх питань декларування звертатись до уповноваженого з антикорупційної діяльності за телефоном - (0542) 333-253

НАЗК презентувало перший діджитал інструмент для виявлення прихованих інтересів у посадовців

24 листопада 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією «Антикорупційний штаб» презентували Портал «Приховані інтереси», який став першим діджитал інструментом, що допомагає знаходити можливі ризики в публічних службовців.

Алгоритм може виявити 11 типів ризиків. Завдяки цьому можна швидко дізнатися, як посадовець пов’язаний із компаніями, які беруть участь у тендері в установі, де він працює чи працював, близьких осіб, які працюють в одному органі з цим посадовцем, а ще перевірити, чи не отримував такий чиновник ризикові подарунки.

Що потрібно знати, перш ніж почати користуватися інструментом «Приховані інтереси»?

Інструмент «Приховані інтереси» створений насамперед для того, щоби попередити порушення, адже завдяки ньому можна відслідкувати можливі конфлікти інтересів у посадовців.

 Тому можливий ризик, який знайшов алгоритм, не завжди свідчить про те, що посадовець порушив антикорупційне законодавство. Лише після детального вивчення документів уповноваженими органами можна буде визначити, чи порушила особа вимоги Закону України «Про запобігання корупції».

Якщо у вас є достовірна інформація, яка підтверджує можливий ризик, скористайтеся електронною формою на Порталі, щоби повідомити про факти порушення.

На порталі є пошук можливих ризиків не лише за особами та підприємствами (компаніями), але й за документами — автоматичний аналізатор документів. Завдяки ньому користувачі можуть завантажувати документи будь-якого державного органу чи органу місцевого самоврядування, щоби система перевірила за ключовими словами, чи містить документ вказівки на потенційний конфлікт інтересів.

Перейти на Портал можна за посиланням: https://interes.shtab.net/

НАЗК презентувала Антикорупційний портал, який допоможе оцінювати корупційні ризики в діяльності органів влади та субєктів господарювання

 new

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 5 жовтня 2021 р. презентувало Антикорупційний портал для уповноважених підрозділів із питань запобігання та виявлення корупції  (антикорупційних уповноважених).

Це перша цифрова платформа для роботи уповноважених, яка дозволить покращити антикорупційні заходи завдяки  каталогу корупційних ризиків, зібранню судової практики та експертних думок.

Портал допоможе керівникам органів влади, державних організацій, підприємств  відслідкувати, які корупційні ризики треба усунути в їхній діяльності.

Для громадян і представників ЗМІ портал стане помічником у контролі за діяльністю органів влади.

«Сучасний світ — це мережевий світ, і мережеве використання ресурсів, і мережеве управління організацією дає підвищення ефективності (ред. — антикорупційних уповноважених) заглиблюватися не менше ніж у 100 разів».— зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Він додав, що команда НАЗК планує працювати над удосконаленням Антикорупційного порталу спільно з користувачами ресурсу. Найголовнішими партнерами в цьому процесі НАЗК бачить антикорупційних уповноважених.

 «Скоро портал перетвориться на спільний продукт уповноважених та НАЗК», — прокоментував Сергій Деркач, керівник Департаменту запобігання та протидії корупції НАЗК.У майбутньому на порталі також запрацює спеціальний кабінет уповноваженого, який дозволить пришвидшити робочі процеси та підтримувати зв’язок між антикорупційними уповноваженими та працівниками НАЗК.

У чому переваги Антикорупційного порталу?

На порталі вперше зібрано веб-бібліотеку корупційних ризиків у діяльності органів влади (розділ «Каталог корупційних ризиків органів влади» ). Вона дозволить виявляти корупційні практики в будь-якій організації — як у органі влади, так і на приватному підприємстві.

Для громадськості та журналістів портал буде корисним для того, щоби контролювати, чи уникає орган влади цих корупційних ризиків у своїй діяльності й до чого призводить нехтування цими ризиками.

Усі охочі можуть переглянути інформацію про антикорупційні програми владних інституцій, державних цільових фондів та стан їх виконання.

На порталі можна буде знайти ресурси для онлайн-навчання та розбудови професійної мережі антикорупційних уповноважених.

Уповноважені можуть оцінювати ефективність тих чи інших антикорупційних заходів, які вони впроваджують, та слідкувати за успіхами колег завдяки розділу «Ефективність діяльності антикорупційних уповноважених».

Перейти на портал можна за посиланням: https://antycorportal.nazk.gov.ua/.

Антикорупційні новини

ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ У ПРОЕКТАХ ДОКУМЕНТІВ

29-12-2021

ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ У ПРОЕКТАХ ДОКУМЕНТІВ

Антикорупційні уповноважені мають візувати найважливіші документи на підприємствах, у яких вони працюють (наприклад, накази керівника підприємства).  Це необхідно для того, щоби запобігати корупційним ризикам та практикам, які можуть виникнути під час застосування положень цих документів в дію. Функція візування документів ...

Детальніше

УВАГА! СУБЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ! Нове в декларуванні

01-12-2021

З 01 грудня 2021 року набрали чинності нормативно-правові документі Національного агентства з питань запобігання корупції ( далі - НАЗК), а саме: Наказ від 23.07.2021 № 449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку...

Детальніше

НАЗК презентувало перший діджитал інструмент для виявлення прихованих інтересів у посадовців

01-12-2021

24 листопада 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією «Антикорупційний штаб» презентували Портал «Приховані інтереси», який став першим діджитал інструментом, що допомагає знаходити можливі ризики в публічних службовців. Алгоритм може виявити 11 типів ризиків. Завдяки цьому...

Детальніше

НАЗК презентувала Антикорупційний портал, який допоможе оцінювати корупційні ризики в діяльності органів влади та субєктів господарювання

06-10-2021

НАЗК презентувала Антикорупційний портал, який допоможе оцінювати корупційні ризики в діяльності органів влади та субєктів господарювання

  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 5 жовтня 2021 р. презентувало Антикорупційний портал для уповноважених підрозділів із питань запобігання та виявлення корупції  (антикорупційних уповноважених). Це перша цифрова платформа для роботи уповноважених, яка дозволить покращити антикорупційні заходи завдяки  каталогу корупційних ризиків...

Детальніше

УВАГА ! ДО КІНЦЯ КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ ЗАЛИШИЛОСЯ 44 ДНЯ!

15-02-2021

УВАГА ! ДО КІНЦЯ КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ ЗАЛИШИЛОСЯ 44 ДНЯ! З 01  січня 2021 року розпочалася щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 31 березня 2021 року. На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) вже опубліковано оновлені роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства. Роз’яснення опубліковані...

Детальніше

Міжнародний день боротьби з корупцією.

09-12-2020

9 грудня з ініціативи ООН відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.                         Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня...

Детальніше

РОЗ’ЯСНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ ЩОДО ВИКРИВАЧІВ

13-11-2020

РОЗ’ЯСНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ ЩОДО ВИКРИВАЧІВ

05.11.2020 р. Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону 3450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту викривачів. Прийняття цього закону дасть можливість викривачам надавати повідомлення про корупцію через єдиний портал, який забезпечить: - швидкий та...

Детальніше